Wygrywanie prowadzi do wygrywania

Wygrywanie prowadzi do wygrywania

[WYGRYWANIE PROWADZI DO WYGRYWANIA]

Miałem w głowie ten post już od jakiegoś czasu, ale do tego trzeba usiąść, a ja dużo biegam, więc dopiero teraz. Ogólnie to lubię pisać o swoich rozkminkach, więc lecimy.

Wygrywania prowadzi do wygrywania - ale to do mnie trafia. Dlaczego ludzie nie podejmują starań? Bo nie mają pewności siebie. A dlaczego nie mają pewności siebie? Bo ktoś im kiedyś powiedział, że czegoś nie mogą(już od małego to słyszymy), a oni w to uwierzyli i tkwią w tym, że są ograniczeni.

Pewność siebie wzrasta, gdy ją testujesz. Nikt nie urodził się zwycięzcą i na wszystko w życiu musimy zapracować. Rafal Mazur napisał kiedyś o czymś takim jak 5 zwycięstw dziennie, a to mega ogarnięty koleś. Wdrożyłem i działa.

Na czym to polega? Każdego wieczora wypisz 5 swoich zwycięstw z danego dnia. Twoją wygraną może być wypicie 2 litrów wody dziennie, uśmiechnięcie się do starszej pani na ulicy czy brak krzyku na kobietę na kółkiem, która wyszła na spacer samochodem. Ale może to być też zarobienie 100 000 zł w jeden dzień, kupno auta czy wygranie mistrzostw kraju. Albo zrobienie treningu!

Potestuj i zobacz, że to robi mega robotę. Zaprogramuj się na zwycięstwa, bo wygrywanie prowadzi do wygrywania.

Nie odnosimy sukcesów również dlatego, bo zbyt mocno uwierzyliśmy swoim rodzicom i dziadkom. Że w budżetówce jest najlepiej, bo masz stabilizację - jeśli w ogóle coś takiego istnieje. Że wcale nie jesteś Antosiu zbyt gruba, masz po prostu większe kości, a ten deser wcale nie jest kaloryczny, bo to tylko galaretka. Uwierzyliśmy też w to, że jak ktoś jedzie dobrym autem to albo po ojcu albo ukradł, bo jak inaczej?

Nie wygrywasz, bo nie jesteś na to zaprogramowany i wierzysz w to, co przez większość życia słyszysz od osób, które boją się wyjść poza komfort. A Ty nie wiesz jak jest poza tą strefą, bo prawdopodobnie nigdy jej nie przekroczyłeś. A tam najczęściej jest dużo fajniej niż może się wydawać.

Czas jest jedna z nielicznych rzeczy(a może jedyną), której już nigdy nie odzyskasz. Nie masz wpływu na to, jakie karty otrzymałeś od losu, ale masz obowiązek ugrać jak najwięcej tym co masz. Czas i tak będzie sobie płynął - z Tobą czy bez Ciebie, a tylko od Ciebie zależy, jak go wykorzystasz.

Żyjesz dzień po dniu. Jeżeli codziennie zrobisz 10% więcej niż do tej pory to po 365 dniach będziesz w zupełnie innym miejscu. Kiedyś mój znajomy zapytał mnie, skąd mam ,,takie branie na treningi" i co takiego robię, to mu odpowiedziałem: zapierdalam. Ale nie zrozumiał, bo myślał, że mam złoty przycisk.

Zresztą jak tam kiedyś też myślałem i nie byłem cierpliwy. Dobrze, że spotkałem osoby, które wbiły mi do głowy, że cierpliwość to coś więcej niż 3 nieudane próby. To lata prób. Dziś przeczytałem super rzecz: żadnej satysfakcji, żadnego zadowolenia - jedynie popychanie się wyżej i wyżej. Ale to jest dobre.

Ty znasz siebie lepiej niż ja Ciebie i wiesz co na Ciebie działa. Na mnie niekoniecznie działa chęć zyskania czegoś, a raczej chęć uniknięcia czegoś. Dlatego zastanów się co możesz zyskać bądź stracić i rób, żeby to zdobyć albo uniknąć. Nie pojmuję ludzi, którzy tak bardzo mówią, ze coś chcą, ale wiecznie znajdą wymówkę, bo przecież mam małe dziecko, bo był korek, bo coś mi wypadło. Ciekawe jest to, że tych, Ci których podziwiamy tez mają dzieci, też jeżdżą autami i rzadko im coś wypada. Bo biorą odpowiedzialność za swoje życie i za swoje zadania.

Jeżeli odnosisz sukces to jest to Twoja zasługa, ale jak ponosisz porażkę to jest to tylko i wyłącznie Twoja odpowiedzialność. I pamiętaj o tym, że zwycięzcy nie czekają na idealny moment. Zaczynają działać i wyciągają wnioski, bo lepsze jest nieperfekcyjnie robienie niż nieperfekcyjne i wieczne obmyślanie planu.

Czas przemija. Życie Ci ucieka. Do dzieła, albo wymówki albo wyniki.

Chcesz coś dodać? Dziękuję za poświęcony czas. Teraz wyłącz ten post i zacznij działać.

Napisz do mnie

Skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.
  Help

Podopieczni Arkadiusza Czajkowskiego

Arkadiusz Czajkowski

trenerczajkowski@gmail.com

+48 665 843 156

Arkadiusz czajkowski