Kilka słow o akceptacji

Kilka słow o akceptacji

Świat się bardzo rozwija. Kiedyś była nagonka na bycie fit, a dzisiaj jest parcie na akceptację siebie takim jakim się jest. Wszędzie czytam: pokochaj siebie, zaakceptuj siebie i nie zmieniaj się, bo ktoś coś... I nie można się z tym nie zgodzić. Z tym, że często jest to wciskany kit przez osoby, które same nie akceptują siebie, podejmowały już milion prób zmiany siebie, rezygnowały po tygodniu i płaczą w ciszy, że źle wyglądają, porównując się do innych.

Żebyście mnie dobrze zrozumieli. Akceptacja jest bardzo ważna i korzystna.. jeśli faktycznie się akceptujesz. Wtedy szacun. Jeżeli natomiast uważasz, że wyglądasz źle, zarabiasz zbyt mało, pracujesz zbyt dużo, masz złe relacje z ludźmi i ogólnie coś Ci zawadza to zapierdzielaj, żeby to zmienić.

O akceptacji najwięcej krzyczą Ci, którzy sami nie akceptują siebie. A ja mówię: jeżeli czegoś w swoim życiu nie akceptujesz to zasuwaj, żeby mieć taki stan rzeczy, który zaakceptujesz. Nie zaczynaj akceptować siebie po przeczytaniu jednego wpisu w internecie mając kompleksy. Nie akceptuj przeciętniactwa. Ja w wielu sprawach jestem jeszcze cieniutki i nie akceptuję tego. Chcę być po prostu lepszy.

Kolejną rzeczą jest to, żeby pracować mądrze, a nie ciężko. Ja znam tylko jedną drogę: pracuj ciężko i mądrze. Ale może jestem do tyłu. Podsumowując... Nie akceptuj przeciętniactwa. Jeżeli coś Ci się w Tobie nie podoba to pracuj, żeby ten stan się odwrócił. Wtedy zaakceptujesz siebie, bo będziesz taką osobą jaką chcesz być. Nie okłamuj siebie, że jest ok, skoro jest do bani.

Napisz do mnie

Skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.
  Help
Podopieczni Arkadiusza Czajkowskiego

Arkadiusz Czajkowski

trenerczajkowski@gmail.com

+48 665 843 156

Arkadiusz czajkowski