Nie potrzebuję motywacji.

Nie potrzebuję motywacji.

Temat motywacji przewija się bardzo często w rozmowach z ludźmi. Niektórzy z Was pytają mnie: jak się zmotywować/jak Ty to robisz, że się motywujesz? Odpowiadam: w ogóle nie myślę o motywacji. Dla mnie jest ona przereklamowana. Szukam inspiracji i po prostu robię niezależnie od tego czy mam ochotę czy jej nie mam. Często działam, gdy ,,nie mam motywacji". Nie przeszkadza mi to.

Wielu z Was takie podejście może zszokować. Dlaczego tak do tego podchodzę? My, ludzie lubimy być w strefie komfortu i gdy z niej wychodzimy czujemy się niepewnie, bo nie wiemy, co będzie za drzwiami. A ja jestem ciekawski i wolę dostać pstryczka w nos, przemyśleć i wyciągnąć wnioski, żeby później było lepiej niż zastanawiać się co by się wydarzyło, gdybym...

Jeżeli o czymś myślę i wiem, że warto to zrobić to po prostu to robię, bo tego chcę. Największym przeciwnikiem w dojściu do celu jestem ja sam. Nie warunki atmosferyczne, nie zła pora roku czy brak predyspozycji. Wychodzę z założenia, że trzeba pracować i ciężko i mądrze. Ci, którzy powtarzają, że trzeba pracować mądrze w moim odczuciu są w błędzie i są ignorantami, którzy nie zdają sobie sprawy, że słuchają ich młodzi ludzie.

Nie chcę przegrać z lenistwem, kompleksami czy innymi wymówkami. Po prostu robię, bo chcę być lepszy i chcę udowodnić sobie, że jestem w stanie coś zrobić. W ogóle się nie motywuję. Nie myślę o motywacji, bo ona często jest na chwile. Po prostu zaczynam działać. To moje lekarstwo na ,,zmotywowanie się".

Todd Henry powiedział: UMRZYJ PUSTY. Wiesz ile niespełnionych marzeń leży na cmentarzach?

Po prostu działaj.

Napisz do mnie

Skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.
  Help
Podopieczni Arkadiusza Czajkowskiego

Arkadiusz Czajkowski

trenerczajkowski@gmail.com

+48 665 843 156

Arkadiusz czajkowski